Căpitanul echipei Steaua București s-a transferat, în China, la Tianjin Teda

Cristian TanaseCăpitanul echipei de fotbal Steaua București, Cristian Tănase (foto), s-a transferat la formația chineză Tianjin Teda, cu care a semnat luni un contract pe doi ani, cu opțiune pentru un sezon suplimentar,  anunță Agerpres.

„Fotbal Club Steaua București anunță că, după șase ani petrecuți în clubul nostru, Cristian Tănase a fost transferat la echipa chineză Tianjin Teda, cu care a semnat, în această dimineață, un contract valabil pe două sezoane, cu opțiune de prelungire pe încă unul. Clubul nostru îi mulțumeste pentru contribuția la succesele extraordinare din ultimii ani celui care a purtat banderola de căpitan al Stelei până în această vară și îi dorește să aibă parte de cât mai multe succese în prima ligă chineză”, precizează FC Steaua într-un comunicat. (…) Textul integral AICI

Despre Dan Tomozei

gazetar din România
Acest articol a fost publicat în China, De departe ... România, Din presa românească, Români în China, România. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.